Seo-Services

Napisane przez :

Kamil Roman

Kamil Roman

Kategoria :

Social media :

Kolejna lekcja naszego darmowego kursu SEO będzie dotyczyć popularnego zabiegu jakim jest przekierowanie.  Najprościej mówiąc ma ono zwykle na celu wskazanie przeglądarce, że treści zostały przeniesione.

Przykładowo, na stronie staradomena.pl/kurs-seo/ znajdują się cenne treści, jednak po pewnym czasie stworzyłeś nową odsłonę witryny nowadomena.pl/kurs-seo/ gdzie zamieścileś te same treśći. Robiąc przekierowanie, użytkownicy wchodzący przez stary link zostaną skierowani do aktualne podstrony. Jeśli takie przekierowanie nie zostałoby zastosowane, to użytkownicy ujrzeliby błąd 404.

Błąd 404

W jakim celu robimy przekierowania?

Mają one ważność nie tylko dla użytkowników ale i wyszukiwarek. Po przeniesieniu strony, wyszukiwarka dalej będzie odwoływać się do starego adresu aż zaindeksuje nowy. Ten proces można przyspieszyć tworząc przekierowanie.

Najczęstsze powody dla których robi się przekierowanie:

 • Usunięcie nieaktualnych treści
 • Chcesz wykorzystać nieaktywne adresy URL z których wciąż płynie ruch
 • Zmiana hostingu (chyba, że nie ma to wpływu na adres URL)
 • Zmiana CMS
 • Z innych przyczyn zmieniłeś adres URL

Rodzaje przekierowań:

 • przekierowanie 301 czyli trwale przeniesiony. Tworząc je dajemy do zrozumienia wyszukiwarce, że treść została przeniesiona na stałe do innej lokalizacji. Dodatkowo ten rodzaj przekierowania powoduje usunięcie starego adresu strony z indeksu. Nie robiąc tego stara wersja strony pozostałaby w indeksie i zaczęłaby konkurować z nową odsłoną.
 • Przekierowanie 302 czyli tymczasowo przeniesiony. Tworzymy je chcąc zakomunikować przeglądarce, że wybrany zasób został chwilowo przeniesiony ale wróci pod stały adres.

Jak zrobić przekierowanie 301?

Nadpisywanie i tworzenie przekierowań to zadanie głównie dla programistów. Wprowadzanie zmian w kodzie jest skomplikowanym zadaniem. Aby dokładnie zgłębić tę sztukę trzeba godzin nauki i testów. Dlatego w tej lekcji pokażemy jak zrobić przekierowanie 301 na najpopularniejszej platformie jaką jest WordPress.

Instrukcja zrobienia przekierowania 301 w WordPress.

 1. Wejdź w manager plików w panelu Direct Admin.
 2. Kliknij w folder domains, następnie kliknij folder z domeną na której chcesz zrobić przekierowanie. Domains
 3. Przejdź do folderu public_html. Public_html
 4. Edytuj plik .htaccess umieszczając w nim następujący kod:

  RewriteEngine On
  Redirect 301 /stary-adres/ https://przykladowastrona.pl/nowy-adres/

 5. Kliknij Zapisz Plik. kod htaccess
 6. Ciesz się przekierowanym ruchem.