Pozycjonowanie

Obecnie z wyszukiwarki Google korzysta aż 97% użytkowników internetu. Wysoka pozycja pozwala dotrzeć do ogromnej liczby potencjalnych klientów. Dzięki pozycjonowaniu strony możemy znacząco zwiększyć ruch na naszej stronie, co przekłada się na zwiększenie sprzedaży.

Pozycjonowanie strony to szereg skomplikowanych działań, które najprościej można określić w 3 punktach:
  • Optymalizacja pod kątem wyszukiwarki
  • Content czyli tworzenie wartościowej treści na podstawie odpowiednich słów kluczowych
  • Link Building czyli pozyskiwanie wysokiej jakości linków zwrotnych z zaufanych domen

Zlecając pozycjonowanie naszej agencji:

  • Analizujemy daną branżę, której dotyczy strona i dobieramy najlepszą strategię
  • Pobieramy opłatę tylko za linkowanie i treść (analizy oraz audyty otrzymujesz gratis)
  • Otrzymujesz pełny raport z każdego miesiąca prac

Analiza słów kluczowych

Analiza strony w Ahrefs

Audyt SEO

Analiza strony pod kątem optymalizacji

Monitorowanie słów kluczowych

Darmowy indekser

Zasady współpracy

Współpracę rozpoczynamy od analizy Twojej strony, później wspólnie ustalamy czas pozycjonowania oraz określamy potrzebny miesięczny budżet. Jeśli strona tego wymaga, wprowadzamy poprawki aby była w 100% przygotowana do linkowania. Następnie tworzymy strategię działań. Mając już solidny fundament zaczynamy wprowadzać w życie nasze usługi z których otrzymujesz comiesięczny raport.

Podpisujemy umowę na czas nieokreślony lub rozliczamy się co miesiąc. Oznacza to, że w wypadku kiedy nie jesteś w stanie zapłacić kolejnej raty możesz po prostu zrezygnować, bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat zawartych często w umowach z innymi firmami.

Wykres - Pozycjonowanie

Narzędzia, dzięki którym Twoja strona osiągnie sukces

majestic
MOZ
SurferSEO
Senuto
ScreamingFrog

Pozycjonowanie i SEO

Marketing internetowy to dzisiaj jeden z podstawowych filarów, na których opiera się strategia zdobywania klientów dla większości firm. Większość użytkowników szukając produktów lub usług korzysta z wyszukiwarki internetowej Google. SEO (Search Engine Optimization) to nic innego, jak dostosowanie witryny do algorytmu wyszukiwarki tak, aby wyświetlały daną stronę tak wysoko, jak to tylko możliwe.

W Seo-Services świadczymy kompleksowe usługi, które mają na celu wywindowanie pozycji strony w wyszukiwarce, po wpisaniu określonej frazy, a także realizujemy poszczególne usługi, które się z tym wiążą, takie jak zdobywanie linków i pisanie treści oraz wykonywanie audytów technicznych stron.

Po co pozycjonuje się strony?

Strony pod kątem wyszukiwarek internetowych optymalizuje się po to, aby potencjalny klient po wpisaniu danej frazy, która go interesuje, ujrzał w pierwszej kolejności stronę, na której nam zależy – czyli stronę firmową, stronę sklepu lub dowolną stronę WWW, o której popularność się staracie. Im wyższa pozycja w wynikach wyszukiwania, tym większa ilość wejść na stronę, co bezpośrednio przekłada się na realizację celów biznesowych.

Według analityków i specjalistów od marketingu, strony znajdujące się w pierwszej trójce wyników wyszukiwania zdobywają większość ruchu, co przy niektórych frazach może oscylować nawet około 90% wszystkich wyszukiwań. Jednocześnie znaczna część internautów po wyszukaniu danej frazy nawet nie wchodzi na drugą stronę listy wyników, gdyż na pierwszej znajdują to, czego szukali. Warto, abyś zadbał o to, by się tam znaleźć, co z nami będzie możliwe.

Pozycjonowanie SEO

Kto musi zainteresować się pozycjonowaniem swojej strony?

SEO powinno zainteresować każdego, komu zależy na tym, by jego firma była widoczna w Internecie. Dotyczy to zarówno przedsiębiorców świadczących swoje usługi lokalnie, jak i firm funkcjonujących ogólnokrajowo i globalnie. Pozycjonowanie jest szczególnie istotne dla sklepów internetowych, dla których ruch z wyszukiwarek to często największy procent generowanego ruchu klientów, a za czym idzie, także obrotów.

Co możesz osiągnąć, pozycjonując stronę?

Jeśli nie dbałeś wcześniej o szerokie spektrum działań SEO, prawdopodobnie Twoja strona jest kompletnie niedostosowana do wymagań wyszukiwarek. W takiej sytuacji często uzyskuje się niesamowite rezultaty, które pozwalają zwiększyć organiczny ruch na stronie kilkukrotnie, a nawet kilkudziesięciokrotnie.
Pozycjonowanie globalne

Jak działa wyszukiwarka internetowa?

Działanie algorytmów wyszukiwarek internetowych jest dość skomplikowane, jednak można wyróżnić kilka podstawowych czynników. Są to:
  • dopasowanie strony do wyszukiwarek pod kątem technicznym (czynniki on-site),
  • zadbanie o treść wysokiej jakości i zoptymalizowanie jej pod kątem fraz kluczowych,
  • zbudowanie dużej bazy wartościowych linków zewnętrznych prowadzących do strony.
Na pozycję strony w wyszukiwarce wpływa co najmniej kilkaset czynników, jednak najważniejszych jest kilka z nich. W Seo-Services zajmiemy się kompleksową obsługą strony pod kątem SEO lub poszczególnymi etapami i usługami tego procesu.

Pozycjonowanie ogólne (globalne) – co to jest?

Pozycjonowanie globalne, czyli optymalizacja witryny pod kątem słów kluczowych, które są uniwersalne niezależnie od regionu kraju lub nawet świata jest zadaniem trudnym ze względu na wysoką konkurencję. Chcąc być skutecznym, pozycjonując stronę na oblegane przez konkurencje frazy, trzeba podejść do tego z głową. W Seo-Services zaczynamy pozycjonowanie od rzetelnego audytu, aby móc optymalnie dopasować strategię optymalizowania Twojej strony firmowej. Takie podejście sprawia, że jesteśmy w stanie zminimalizować koszty, a także zwiększyć skuteczność pozycjonowania.

Pozycjonowanie globalne

Przedsiębiorstwa funkcjonujące na rynku ogólnopolskim lub nawet globalnym muszą stawić czoła niezwykle dużej konkurencji. Chcąc skutecznie dotrzeć do klientów, nieodzowna jest obecność w sieci, z której korzysta większość konsumentów. Potencjalni klienci zazwyczaj szukają usług i produktów za pomocą wyszukiwarki internetowej, wpisując w nie frazy związane z tym czego szukają. Od tego, czy Twoja strona znajdzie się na pierwszej stronie wyszukiwania, może zależeć sukces firmy.

Gdzie tkwi trudność w pozycjonowaniu globalnym?

Największą bolączką firm pozycjonujących się na frazy globalne jest bardzo duża konkurencja. To ona sprawia, że trudno dostać się do czołówki wyników wyszukiwania, a czasem proces pozycjonowania może trwać nawet kilka miesięcy. W Seo-Services przeprowadzamy audyty pozwalające skrócić ten okres do minimum, a także budujemy wartościową bazę linków, która będzie sukcesywnie windować Twoją witrynę w wyszukiwarce. Ponadto zoptymalizujemy ją od strony technicznej, prowadząc wszelkie niezbędne prace on-site, które są kluczowe dla procesu pozycjonowania.

Dlaczego warto pozycjonować stronę na frazy globalne?

Oferta pozycjonowania stron na frazy ogólne jest skierowana głównie dla firm, których klienci rozsiani są po całym kraju. Dotyczy to sklepów internetowych lub usługodawców, którzy świadczą swoje usługi na terenie całego kraju, a nie skupiają się tylko na jednym regionie. Obecność w czołówce wyników wyszukiwania, czyli przynajmniej w top 10 pozwoli nawet na wejście na rynki zagraniczne. Ilość zapytań w wyszukiwarce na frazy globalne jest tak duża, że obecność strony firmowej w pierwszej dziesiątce może niekiedy zagwarantować nawet kilkudziesięciokrotny wzrost ilości wejść na stronę, a za czym idzie nieporównywalnie większą ekspozycję oferty firmy. Takie działanie z pewnością pozwoli na znaczne zwiększenie obrotów przedsiębiorstwa.

Zespół SEO

Adrian
Główny specjalista SEO w naszym zespole. Jego zadaniem jest zrobienie audytu strony, analiza konkurencji, stworzenie planu SEO a w następstwie odpowiedni link building. To on dba aby klient zawsze na czas otrzymał raport z wykonanych prac. Pomimo napiętego grafiku zawsze znajdzie czas aby doradzić i zaproponować najkorzystniejsze rozwiązanie.
Łukaszek
Łukasz
Specjalista SEO. Prawa ręka Adriana. Jest odpowiedzialny za to aby przyjęta strategia SEO dla danego projektu była w 100% wykonana. Poświęca dużo czasu dla każdego klienta. Pilnuje aby zdobywane odnośniki pochodziły tylko z najbardziej zaufanych dla wyszukiwarki miejsc.

FAQ

Proces pozycjonowania strony w wyszukiwarce internetowej można podzielić na kilka etapów. W Seo-Services zajmiemy się Twoją stroną kompleksowo, zaczynając od najistotniejszych czynności, a następnie przechodząc do kolejnych etapów pozycjonowania. Kluczowy podczas budowania pozycji strony firmowej w wyszukiwarce jest audyt, który pozwoli na zoptymalizowanie kolejnych działań.

Na czym polega audyt strony pod kątem SEO?

Audyt strony ma na celu przeanalizowanie tego, jak zbudowana jest strona z uwzględnieniem wszystkich czynników, które wpływają na jej pozycję w wynikach wyszukiwania. Dotyczy to zarówno kwestii technicznych, jak i zawartej na stronie treści. Ostatecznie audyt pozwoli zaplanować działania, które są niezbędne do tego, aby móc dalej pozycjonować stronę na konkretne frazy. Sam audyt przeprowadza się za pomocą specjalistycznego oprogramowania.

Dlaczego należy przeprowadzić audyt strony firmowej?

W Seo-Services przykładamy dużą uwagę do tego etapu, gdyż pozwala on znacząco ograniczyć późniejsze koszty pozycjonowania strony. Nierzadko dzieje się tak, że pierwsze efekty pozycjonowania witryny uzyskuje się już po wprowadzeniu prostych zmian technicznych na stronie oraz zoptymalizowaniu treści pod kątem wytycznych z audytu. Zoptymalizowanie strony firmowej jest istotne dla lokalnych przedsiębiorstw, które dzięki temu mogą łatwo zdobyć miejsca na pierwszych stronach wyszukiwania bez prowadzenia dalszych działań. Dzieje się tak, gdy dana branża nie jest bardzo konkurencyjna.
Jest to również istotne dla większych firm, które chcą pozycjonować stronę na bardziej konkurencyjne frazy, a kwestie techniczne mogą do istotnie utrudniać, a niekiedy nawet całkiem uniemożliwiać.

Jak wdrażamy optymalizację serwisu po audycie?

Znając konkretne zalecenia z audytu, wdrażamy je bezpośrednio w kodzie źródłowym strony klienta, a także w treści. Są to pierwsze działania, które podejmujemy, rozpoczynając optymalizację całej strony firmowej. Dopiero kolejnym etapem powinno być rozpoczęcie budowy bazy linków prowadzących do strony, która wpływ na pozycję w wynikach wyszukiwania.

Firmy, które chcąc istnieć w świadomości konsumentów i zapewnić sobie stały dopływ nowych klientów muszą skupić się na wdrożeniu odpowiedniej strategii marketingowej. Jako że znaczna część konsumentów szuka informacji o produktach i usługodawcach w Internecie, jest to główne miejsce na reklamowanie się dla przedsiębiorców z wielu branż. Pierwszym krokiem klientów chcących znaleźć informacje o jakimś produkcie jest wyszukiwarka internetowa, która pozwala na precyzyjne odnalezienie lokalnie działającej firmy świadczącej dane usługi. Niewątpliwie jest to powód, dla którego warto pozycjonować swoją stronę firmową na określone frazy.

Zalety pozycjonowania strony

Celem pozycjonowania strony firmowej na konkretne frazy jest zaprezentowanie swojej oferty potencjalnemu klientowi. Jeśli Twoja firma nie znajduje się wysoko w wynikach wyszukiwania, możesz bazować jedynie na płatnych kampaniach reklamowych, które są stosunkowo drogie. Umiejętne wdrożenie strategii pozycjonowania strony i zoptymalizowanie jej pod kątem wyszukiwarek pozwoli Ci stosunkowo niższym kosztem uzyskać ruch organiczny na stronie.
Pozwoli Ci to na zaprezentowanie oferty firmy i zwiększenie wyników sprzedaży niezależnie od tego, czy prowadzisz działalność usługową, czy handlową. Dotyczy to zarówno firm działających lokalnie chcących dotrzeć do konsumentów z danego miasta, jak i firm, które szukają klientów w całym kraju.

Ile wejść można zyskać na pozycjonowaniu strony?

Prawidłowe zoptymalizowanie strony pod kątem wyszukiwarki może zwiększyć ruch organiczny na stronie o kilkadziesiąt procent, a w niektórych sytuacjach można mówić o kilkudziesięciu krotnym wzroście. Wszystko zależy od pozycji strony oraz konkurencyjności frazy, a także zainteresowania potencjalnych klientów danymi słowami kluczowymi.

Co da bycie na pierwszej stronie wyszukiwania?

Według statystyk większość konsumentów wchodzi jedynie na strony, które wyświetlą się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Strona, która jest pierwsza w wynikach na daną frazę, zdobywa nawet przeszło dziewięćdziesiąt procent całego ruchu, podczas gdy pozostałe strony muszą zadowolić się zaledwie połową całej liczby wyszukiwań. Konkretne liczby są zależne od specyfiki słów kluczowych, jednak zawsze lwia część ruchu przypada na pierwszą trójkę wyników.
W praktyce oznacza to, że posiadając dobrze przygotowaną ofertę na stronie firmowej, możesz w ten sposób łatwo przyczynić się do bezpośredniego wzrostu sprzedaży lub skutecznie zaistnieć w świadomości konsumentów budując markę swojej firmy.

Nie ulega wątpliwości, że obecność firmy w internecie jest kluczowa dla skutecznego pozyskiwania klientów. Pozycjonowanie strony na określone frazy oraz optymalizacja witryny pod kątem technicznym jest kluczowa dla budowania ruchu organicznego na stronie. Znając zalety i możliwości, jakie płyną dla firmy z dobrze wypozycjonowanej strony, powstaje naturalne pytanie – ile kosztuje pozycjonowanie strony? Niestety trudno na to jednoznacznie odpowiedzieć.

Pozycjonowanie stron – cennik

Żadna szanująca się firma SEO nie powie z góry, ile osiągniesz wdrożeniem całego procesu pozycjonowania strony. Jest to niemożliwe ze względu na to, że ogromne znaczenie na pozycję witryny w wynikach wyszukiwania ma konkurencja, która zazwyczaj nie śpi i także aktywnie walczy o ruch na swoich stronach.
Ponadto wyniki zależą od stale zmieniających się algorytmów Google, do których trzeba się dostosowywać i trzymać rękę na pulsie. W Seo-Services zawsze wyceniamy pozycjonowanie indywidualnie, dbając o jakość naszych usług.

Od czego zależy cena pozycjonowania strony?

Ostateczny koszt pozycjonowania strony na daną frazę zależy głównie od tego, jak duża jest konkurencja. Frazy globalne, na które pozycjonowane są strony firm komercyjnych z całej Polski, a nawet świata będą najdroższe, gdyż wymagają perfekcyjnego dopasowania strony do wymagań algorytmów od strony technicznej, a także pozyskania znacznej ilości wartościowych linków. Frazy lokalne, na które nie ma aż tak dużej konkurencji, będą znacznie tańsze, gdyż niekiedy wystarczy jedynie zoptymalizować stronę firmową i odpowiednio zmodyfikować jej treść.
Tak się dzieje jedynie w przypadku niszowych działalności. W przypadku nieco bardziej skomplikowanych fraz trzeba zbudować zaplecze linków. Od jego wielkości zależy ostateczny koszt pozycjonowania strony. Trudno oszacować, jak duże zaplecze będzie potrzebne, a także jak zmieni się sytuacja w czasie pozycjonowania i czy zaplecza nie będą potrzebowały rozbudowy. Dlatego też wycenę zawsze należy przeprowadzać indywidualnie.