Seo-Services

Wizytówki NAP.

Jeśli prowadzisz firmę i interesuje Cię jej lokalne pozycjonowanie to wizytówki NAP (Name/Address/Phone + Website) będą najlepszym rozwiązaniem. Z naszego doświadczenia wynika, że jest to jeden z głównych czynników rankingowych, pozwalający przeskoczyć lokalną konkurencję w wynikach wyszukiwań. Dodatkowo ruch na Państwa stronę będzie pozyskiwany także z witryn na których wyżej wymienione wizytówki zostały utworzone.

Super Cena!
8 PLN szt.
 •  

Czym są wizytówki NAP i jak wspierają one proces pozycjonowania?

Istnieje wiele różnych metod wspierania pozycjonowania stron internetowych. Do ich grona zalicza się między innymi tworzenie specjalnych wizytówek firmowych NAP. Jest to skrót słów angielskich „Name, Address, Phone Number” (nazwa, adres, numer telefonu). Innymi słowy można stwierdzić, że w takich wizytówkach umieszczane są podstawowe dane na temat firmy. Są to istotne informacje identyfikacyjne, które w szczególności umożliwiają skuteczne promowanie i pozycjonowanie przedsiębiorstwa na rynku lokalnym.

Wpływ wizytówek NAP na zaufanie ze strony robotów Google oraz realnych użytkowników

Jeśli chodzi o skuteczne promowanie oraz zdobywanie zaufania użytkowników Internetu to zadanie takie potrafi być trudne. W sieci można bardzo łatwo trafić na różnych oszustów oraz serwisy internetowe, których celem jest wyłudzanie pieniędzy albo danych osobowych. Zaufanie użytkowników jest więc kluczowe w kwestii pozycjonowania i promowania firmowej strony internetowej. Okazuje się, że o zaufanie i pozytywną ocenę należy również walczyć w przypadku algorytmów Google. Wyszukiwarka taka może bowiem uznać, że dana działalność jest niewiarygodna, a to z kolei przekłada się na bardzo niską pozycję w wynikach wyszukiwania. Jednym ze skuteczniejszych sposobów budowy zaufania i reputacji w Internecie jest umieszczanie prawidłowych wizytówek NAP w miejscach, takich jak na przykład wizytówki Google Maps, na własnej i innych stronach internetowych, na portalach społecznościowych czy też w katalogach firm.

Zdaniem specjalistów z dziedziny pozycjonowania stron internetowych w trybie lokalnym twierdzi, że roboty wyszukiwarki Google sprawdzają poprawność witryn poprzez porównywanie wizytówek NAP konkretnej firmy, które są umieszczane w różnych miejscach. W przypadku zachowania zgodności danych, strona internetowa czy też profil założony na Google Moja Firma uzyska bardzo wysoką pozycję w rezultatach wyszukiwania. Warto więc pamiętać o zachowaniu zgodności informacji firmowych podanych w różnych miejscach w Internecie.

Jednolitość danych to podstawa

Przy umieszczaniu firmowych wizytówek NAP w różnych miejscach w Internecie, istotną sprawą jest skupienie się na zapewnieniu jednolitych danych we wszystkich miejscach. Przykładowo Spółka Cywilna Handlowo-Usługowa zapisana jako C.H.U. w jednym serwisie, powinna być zapisywana jako C.H.U. w pozostałych serwisach. Jednolitość dotyczy nie tylko nazwy firmy, ale również adresu. Innymi słowy ulica gen. Hallera albo Hallera powinna być wszędzie zapisywana w taki sam sposób.

Dane powinny być nie tylko jednolite, ale również regularnie aktualizowane. Przykładowo po zmianie adresu siedziby firmy czy też telefonu kontaktowego, należy jak najszybciej wprowadzić stosowne zmiany we wszystkich dodanych przez siebie wizytówkach NAP, które mogą być edytowane. Warto więc posiadać listę miejsc, w których znajdują się takie wizytówki razem z loginami i hasłami.

Gdzie należy umieszczać wizytówki firmowe NAP?

Wizytówki NAP, czyli podstawowe dane identyfikacyjne i kontaktowe firmy mogą być zamieszczane w różnych miejscach, takich jak między innymi:

 • katalogi firm,
 • branżowe katalogi firm (poświęcone jednej konkretnej branży, w której działa promowana firma),
 • oficjalne serwisy gmin, miast, powiatów czy też województw,
 • serwisy społecznościowe,
 • strony z ofertami pracy.

Oczywiście niezależnie od miejsca, w którym dodawana jest wizytówka NAP, należy zapoznać się z regulaminem i umieszczać wpisy zgodnie z jego założeniami i wymaganiami.

Jak widać wizytówki NAP odgrywają bardzo ważną rolę w procesie pozycjonowania lokalnego. Nie każdy wie gdzie i jak prawidłowo dodawać takie wpisy lub po prostu nie ma na to czasu. Warto zlecić takie zadania dobrym fachowcom, którzy wiedzą jak dodawać wizytówki NAP w sposób skuteczny i zgodnie ze wspomnianymi wyżej zasadami.

FAQ

Wizytówki NAP (Name Adress Phone) to wpisy do katalogów firmowych, w których przedsiębiorca może zaprezentować swoją ofertę i przekazać dokładne dane adresowe. Jest to doskonałe miejsce na zdobycie linka kierującego do firmowej strony. Wizytówki NAP są cenione przez Google, gdyż zawierają wszystkie dane strukturalne niezbędne do wyświetlenia w wynikach wyszukiwania – dzięki temu NAP’y w znaczący sposób podnoszą wiarygodność strony firmowej i pozycje w wyszukiwarce Google.

Wizytówki NAP skierowane są tylko i wyłącznie do przedsiębiorców mających pełen dane adresowe oraz firmowe. W ten sposób linkować można zarówno strony firm lokalnych i globalnych, sklepy online lub wizytówki firmowe. Katalogi stron, na których dodawane są wizytówki NAP, wymagają pełnych danych adresowych, dlatego usługa ta nie jest dedykowana dla prywatnych odbiorców lub właścicieli blogów. Na potrzeby linkowania, piszemy unikalne opisy firm i dodajemy razem z wypełnionymi danymi adresowymi (w tym adresami do map).

Linki z wizytówek NAP to bezpośrednia reklama firmy wśród zainteresowanych internautów szukających danych firmowych oraz szansa na zdobycie wartościowego odnośnika, który podniesie pozycje w wynikach wyszukiwania. Linkowanie to jest polecane dla firm lokalnych i globalnych, które chcą wykorzystać dane strukturalne (w tym przypadku pełne dane teleadresowe) do wyświetlenia w wynikach wyszukiwania. Google bardzo przychylnie odnosi się do wizytówek i linków NAP, dzięki czemu strony firmowe mające w profilu linkowym tego typu odsyłacze są o wiele wyżej rankowane niż strony konkurencji nieposiadających wizytówek NAP.

Do rozpoczęcia dodawania wizytówek NAP niezbędne są pełne dane firmowe:

 • Nazwa firmy
 • Adres (ulica, kod pocztowy, miejscowość)
 • Kontakt telefoniczny
 • Kontakt e-mail
 • Adres domeny głównej
 • NIP/REGON

Po zakończeniu dodawania wizytówek przesyłamy pełny raport wraz z wykazem dodanych wpisów. Wszystkie wizytówki zakładane są ręcznie na starannie wyselekcjonowanych katalogach firmowych, które obsługują dane strukturalne NAP.