Nie odpiszemy w ciągu 12 godzin? Twoje zamówienie zrealizujemy za darmo!

Pozycjonowanie sklepów internetowych

Pozycjonowanie sklepów internetowych

Branża e-commerce rozwija się dzisiaj w zawrotnym tempie. Jeśli prowadzisz sklep internetowy, musisz jednak wiedzieć, że marketing internetowy różni się nieco od tradycyjnych form dotarcia do klienta. W Seo-Services świadczymy usługi pozycjonowania sklepów internetowych, a także optymalizacji ich pod kątem wyszukiwarek, co jest kluczowe dla pozyskiwania ruchu, a za czym idzie także klientów. Jeśli prowadzisz sklep i chcesz zwiększyć obroty lub dopiero myślisz o rozpoczęciu takiej działalności, to nasze usługi skierowane są właśnie do Ciebie.

Pozycjonowanie Sklepów Internetowych

Od czego zależy pozycja strony na liście wyników wyszukiwania Google?

Wyszukiwarki internetowe, z których najpopularniejsza w naszym kraju to Google, zostały stworzone po to, aby internauta mógł szybko odnaleźć w Internecie treść, której szukał. W przypadku sklepów internetowych są to konkretne produkty, które wyświetlą się potencjalnemu klientowi po wpisaniu określonej frazy. Na to, która oferta wyświetli się pierwsza w momencie, gdy wyszukiwarka odnajdzie wiele ofert sklepów oferujących ten sam lub podobny towar, składa się bardzo wiele czynników.
Bardzo ważne jest zoptymalizowanie silnika strony WWW lub sklepu internetowego pod kątem technicznym, a także odpowiedni dobór treści na podstawie wcześniejszego audytu. Nawet pozornie proste zmiany mogą drastycznie poprawić pozycję sklepu w wynikach wyszukiwania. Ponadto będąc właścicielem sklepu, musisz zadbać o wartościową treść, która będzie odpowiednio dobrana pod kątem klientów, do których chcesz dotrzeć oraz pozyskać wartościowe linki, które polepszą pozycję Twojej witryny. W Seo-Services zajmiemy się tym za Ciebie, abyś mógł generować coraz większe obroty.

Jak optymalizacja SEO wpływa na wyniki sprzedaży?

Trudno bezpośrednio oszacować, jak działania związane z pozycjonowaniem strony przełożą się na wyniki sprzedaży, gdyż jest to zależne od rodzaju towaru, branży i specyfiki sprzedaży danego produktu. Nie ulega jednak wątpliwości, że zarówno sklepy handlujące drobnymi produktami, jak i duże podmioty, takie jak dealerzy samochodowi dbają o pozycję swoich stron w wyszukiwarce.
Prowadząc kompleksowe działania SEO, w dłuższej perspektywie można zwiększyć ruch na stronie sklepu internetowego kilkukrotnie, a jeśli proces pozycjonowania był bardzo zaniedbany - nawet kilkudziesięciokrotnie. Takie zwiększenie ekspozycji produktów w Twoim sklepie nie może nie odbić się na obrotach sklepu. W Seo-Services świadczymy usługi związane z budowaniem zaplecza linków, a także budowaniem wartościowej treści na podstawie precyzyjnie dobranych fraz kluczowych, co jest najistotniejszą kwestią podczas pozycjonowania sklepu.